2019 LIEPOS 11-14 ANYKŠČIAI
Bilietai

Istorinis Lietuvos muzikos eksportas: ERDVE

2018-03-27
erdve naujiena 2018

ERDVE nariai džiaugiasi netikėta sėkme: jų albumą išleis viena stipriausių pasaulyje ekstremalios muzikos leidybinė kompanija „Season of Mist“. Vilniečių vardas leidyklos kataloge atsidūrė šalia tokių pasaulyje pripažintų atlikėjų kaip SHINING, SAINT VITUS, ROTTING CHRIST, MAYHEM, SÓLSTAFIR ir kt. Tai – bene ryškiausias lietuviškos kūrybos eksportas Lietuvos muzikos istorijoje.

„Ši netikėtai atsivėrusi galimybė mums parodė, kad tokie muzikos aspektai kaip kūrybiškumas, pateikimas, įprasminimas, išraiška vis dar yra kažkam svarbūs visame šiuolaikiniame komunikacijos manipuliacijų ir viešojo įvaizdžio kūrimo kontekste. Niekad nesitikėjau, kad albumas sulauks kokio nors pripažinimo, ką jau bekalbėti apie pasaulinę leidybą. Tai, kas mums yra labai artima ir svarbu, neliko nepastebėta žmonių kuriuos mes gerbiame ir kurie mums atveria kelią kūrybiniam potencialui įgyvendinti“, – sako Vaidotas Darulis, grupės įkūrėjas.

Debiutinis grupės albumas „Vaitojimas“, kuriame, pasak grupės narių, nagrinėjamos sunkios religinės ir moralinės temos, pasirodė prekyboje vasario mėn. pradžioje CD ir keturiais skirtingais LP formatais. Albumą anksčiau 50 vnt. simboliniu tiražu kasetėse (MC) taip pat išleido lietuviška leidykla „Ghia“.

„Albumo kūrybinis pamatas yra eksperimentavimas ekstremaliosios muzikos plotmėje, siekiantis sukurti slegiantį arba kitas aštrias emocijas sužadinantį pojūtį. Kūrinių seka stengiamasi perteikti tai, kaip mes suvokiame ir suprantame sąvoką „sunki muzika“ – kokia ji mums yra ir ką ji mums reiškia kūryboje“, - pasakoja grupės muzikantai.

ERDVE albumą „Vaitojimas“ sudaro 6 kūriniai. Sunkią ir agresyvią muziką papildo skaudžios šių laikų sociopolitinės temos tekstuose: ekstremizmas, buitinis smurtas, religiniai įsitikinimai, nusikaltimai prieš žmogiškumą ir žmogaus moralė.

Vilniečių grupės albumas visame pasaulyje prekyboje pasirodė vasario 9 d.

Albumo pristatymas planuojamas Vilniuje, klube „Pelėda“, kovo 29 d. kartu su prancūzais, muzikinio žanro bendraminčiais CELESTE. Diena vėliau, kovo 30 d., grupė albumą taip pat pristatys Klaipėdoje, tradiciniame pajūrio muzikos festivalyje Duženos.

Festivalinis ERDVE debiutas – dešimtajame Devilstone!

Komentarai (0)

Šio puslapio kol kas niekas nepakomentavo.

Visos Naujienos