2022 LIEPOS 14–17 ANYKŠČIAI
Bilietai

Masinė Hipnozė

mh kazimieras seselgis 4

Parodoms ir performansams skirtoje festivalio menų erdvėje Masinė Hipnozė eksponuojami menininkų darbai, kuriamos instaliacijos, vyksta šokio spektakliai, poezijos skaitymai, bodyart dirbtuvės ir kitokie vaizdingi pasirodymai. 


MH paroda: Slėpynės / Hide & Seek

Festivalio galerijoje eksponuojama 19-os menininkų kūryba: nuo aštraus humoro, psichodelikos, erotikos iki šokiruojančių, keistai išraiškingų ir tamsias idėjas atspindinčių šiuolaikinio meno darbų:

Emilija Šileikaitė (sileikaitema), Gabija Korsakaitė (GlassOfB33r), Helena Homicide, Inga Goštautaitė, Jolita Online, Joshephi, Justė Antonovaitė, Justinas Keturka (anxiety.blues), Laima Grybaitė, Maivyda, Meida Kniukštaitė (barganota), Patricija Vytytė, Ragaina, Rimtautė Emilija Rastenytė, Saulius Maldaikis Art, Ugne Lazauskaite, Viktorija Petraitytė, Vilkų Vasara, Žilvinas Jagėla

Parodos atidarymas ketvirtadienį, 15:00

pleneras

#DVLSTN dailės pleneras

Atvira MH erdvė, skirta publikos kūrybiškumui pasireikšti. Dailės priemonėmis bus pasirūpinta, o dėmesio verti darbai papuoš festivalio tvorą.

Kasdien nuo 12:00 iki 20:00

1.1 Shibari

Šelmis: Shibari (Be)Laisvė

Japoniškas kūno surišimo menas Shibari yra kilęs iš senovės karo technikų, kuriomis samurajai surišdavo savo belaisvius. Tačiau visatoje visuomet yra balansas – kuomet suvaržomas kūnas, išsilaisvina protas.

Ketvirtadienis, 18:00

1.2 Miss Plastica

Miss Plastica: judesio performansas Out of Blue

Transformatyvus performansas, nagrinėjantis asmeninę nuostabą netikėtose situacijose ar gyvenimo etapuose: metamorfozės, kurios nustebina mus pačius. Aplinkai staiga pasikeitus, su ja automatiškai pasikeičiame ir mes, patys to net nesuvokdami.

Ketvirtadienis, 20:00

1.0 Valerija

Valerija ir Jaroška: Hypnosis & Mesmerism (Pole Dance Live PA)

Dviejų menininkų – Valerijos Gneuševos ir Jaroškos – į savihipnozę kviečiantis improvizuotas tarpdisciplinino meno pasirodymas. Garsas ir transas, vaizdas ir hipnozė. Ar tai sapnas?

Ketvirtadienis, 21:30

Diskusija: Kaip skirtingi žmonės atranda patinkančią muziką

Nuo kioskuose pirktų kasečių perrašymo pas draugą iki mokamų platformų rekomendacijų. Daugėjant muzikos, daugėja ir jos atradimų būdų. Pakalbėsime, kas ir kaip dabar atranda patinkančią muziką, ar yra skirtumas tarp draugo ir algoritmo rekomendacijų.

Moderatorius Domas Raibys. Dalyvauja: Deividas Jaroška, DJ, aktyvus naktinės kultūros atstovas; Marija Astromskaitė, PLIÉ, BRAVE NOISES ir Vilniaus miesto savivaldybės choro JAUNA MUZIKA vadybininkė, SHEEP GOT WAXED co-vadybininkė; Domininkas Kunčinas, žurnalistas, „Ore.lt“ redaktorius, „RadioVilnius“ laidos „Kabinetas“ vedėjas; Povilas Šklėrius, rašytojas, mokytojas, buvęs ilgametis StartFM laidų vedėjas.

Penktadienis, 11:00

Diskusija: Muzikantai apie šalutinius darbus

Kokią įtaką muzikai daro tai, kad dažnai ji yra hobis, ir muzikanto profesiją lydi šalutiniai darbai? Kartais tie darbai – groti euro trešą firmos baliuje, kartais – fizinis darbas, galintis atsiliepti, tarkim, pirštų lankstumui. Kokios įvairių profesijų muzikantų patirtys?

Moderatorius Domas Raibys. Dalyvauja: Simonas Jurkevičius, LUCTUS lyderis, gidas, rašytojas, dėstytojas; Meda Kaunaitė, CRUCIAL FEATURES narė, paragavusi virtuvės, programavimo, kurjeriavimo ir kitų darbų; Lukas Malinauskas, aktorius, MCLOUD vokalistas, motyvacijos treneris, Laurynas Kamarauskas, SRAIGĖS EFEKTAS gitaristas, garso režisierius.

Penktadienis, 12:00

1.3 Piano

Simonas Gilys: Piano improvizacija

Įdomiai, keistai, originaliai, agresyviai... Improvizacija pianinu jazzo, klasikos, metalo kryptimis.

Penktadienis, 13:00

1.4 Slemas

Slemas: Poezijos varžybos Žodis tau į daržą

Poezijos plačiąja, varžybos siaurąja prasme. Dalyvauti gali visi užsiregistravę ir turintys 3 savos kūrybos tekstus. Kiekvieno iš jų trukmė – 3 minutės. Teksto kalbai (gali būti net išgalvota kalba), stiliui, turiniui netaikomi jokie apribojimai. Dalyvius vertins komisija, atsitiktine tvarka atrinkta iš žiūrovų. Vyks trys raundai, laimės daugiausiai žiūrovų balų surinkęs dalyvis.

Moderatorius Domas Raibys. Dalyvauja: Martynas Bertašius, Laurynas Preidys, Domas Šimaitis, Jovaras Kelpšas, Luknė Kraujelytė, Naglis Šuliokas, Paulius Gadeikis, Greta Grigaitė, Povilas Šklėrius, Marius Povilas Elijas Martynenko, Uršulė Toleikytė.

Penktadienis, 16:00

1.5 Kasdienybes herojai

Kasdienybės Herojai: Piešimas per šokį Būti

Improvizuotas piešimas ant drobės per šokį ir emocijų veikiamą judesį. Šokėjai Stefanija Nosovaitė ir Jokūbas Nosovas.

Penktadienis, 19:00

1.6 Lunartic

LunArtic: BodyPaint performansas Ritualas

Performansas su tapyba ant kūno, teatrališku judesiu, vedamu muzikos.

Penktadienis, 20:00

1.7 Valerija

Valerija ir Jaroška: Human Impact Instruments (BDSM / Kink Live PA), world premiere

Tai, ko gero, dar niekur nematytas Spankplay garso meno performansas, kurio tikslas yra panaikinti barjerus tarp žmogaus kūno ir muzikos instrumento. Naudojant į kūną įmontuotas garso ir elektros impulsų gaudykles ir impact žaislus kuriama gyva muzika. Tai teatrališkas BDSM santykių nagrinėjimas, kai totalus atsidavimas leidžia Valerijai tapti mūza ir muzikos instrumentu viename. Pasirodymu nenorima šokiruoti ir peržengti lengvos NN erotikos linijos, bet norima sužavėti žiūrovą Kink pasaulio subtilumu ir dar niekur nebandytu performance art pasirodymu. Tai kvietimas prisijungti ir atrasti save šiame nuostabiame atsidavimo, pasitikėjimo ir išsilaisvinimo pasaulyje – nesvarbu, ar tu originalios meilės ieškanti siela, ar muzikantas, norintis sutapatinti žmogaus kūną su muzikos instrumentu.

Pasirodymą konsultuos ir rems kinky gyvenimo būdo ekspertai BDSM Architecture.

Penktadienis, 21:30

1.8 Kostiumo ir sukuosenu dirbt

Ieva.Lilith ir Lunatic: Kostiumo ir avangardo šukuosenų kūrybinės dirbtuvės Mistinės nakties būtybės

Išbandyk save Šukuosenų ir Kostiumo kūrimo srityje – prisijunk prie dirbtuvių ir dalyvauk fantasmagoriškų personažų, naktinių būtybių kūrimo procese. Rezultatas bus parodytas Devilstone publikai.

Šeštadienis, 11:00

1.9 DrinkDraw

Salvija Vaičikonytė: Piešimo dirbtuvės Drink and draw

Žaisime įvairius grupinio piešimo žaidimus, kursime keistus personažus, išlavinsime vaizduotę. Jei manote, jog nemokate piešti – tai tik privalumas. Susidursime akistata su balto popieriaus baime ir ją pažabosime.

Šeštadienis, 13:00

1.10 Kosmologine opera

Kosmologinė opera: S'ANATOMIA OFF [adaptacija]

Tai 12-os dalių netradicinė, interaktyvi opera, kurios muzikinis pagrindas grįstas dronine muzika. Žiūrovas nuo pirmos patyrimo akimirkos yra panardinamas į skambantį garsą, kuris nesibaigia visos operos metu.
Neapsigaukite, tai S'ANATOMIA OFF kosmologinės operos adaptacija festivalio aplinkai ir formatui.

Pasirodymo komanda: Domantas Pūras, Kristupas Kmitas, Povilas Jatkevičius, Paulina Simutytė, Barbora Šulniūtė, Marija Astromskaitė.

Šeštadienis, 13:00

1.11 Vyrsmas

Marius Eidrigevičius: Gatvės šokio etiudas Vyrsmas

Monospektaklis nagrinėja vyriškumo sampratą, jos priežastis ir pasekmes, jame vaizduojama vyro vidinė kelionė – iš stereotipais grįsto vyriškumo į savęs supratimą ir priėmimą. Emocinius sunkumus patiriantis spektaklio pagrindinis veikėjas kviečia žiūrovą kartu nagrinėti, kas apibrėžia skirtumą tarp berniuko ir vyro.  

Šeštadienis, 19:00

1.12 Ugnies sokis

Marija Kaklauskaitė Mari: Ugnies šokis Caturix

Nebijokime žengti kelionėn į savo sielos tamsybes. Būtent tamsoje ir nežinioje pasėta mūsų intencijų sėkla pradeda augti ir po išbandymų – prasiveržia ir išvysta dienos šviesą. Nereikia bijoti tamsos – ji suteikia mums vietą augti ir tobulėti, kaip ir žemė palaiko gyvybės sėklas savyje.

Šeštadienis, 20:00

1.12 Apeiron

Apeiron teatras: Ritualinis veiksmas Ašmenys | Edges

Nebekalbu žodžiais – kalbu ašmenimis.
Mano glėbys  – du pjautuvai.
Mano lopšinė – galandamos geležtės.
Kad užmigčiau – prispaudžiu akis peiliais.
Šiąnakt ant ašmenų uždegiau žvakes ir išbūriau tau ateitį – tavo vaikai ir vaikų vaikai niekada nenustos  žaisti peiliais ir ugnimi.

Ritualinis veiksmas „Ašmenys“ išardytų bažnyčių griuvėsiuose. Inspiruota Birutės Pūkelevičiūtės poezijos rinkinio „Metūgės“.

Režisierė Greta Gudelytė, aktorės Eglė Kazickaitė, Greta Gudelytė.

Šeštadienis, 21:00